- Kavel 100 van 109
Een zeer speciale en zeldzame lithografie op handgemaakt Auvergne, Richard de Bas-papier. Inclusief geperste bloemblaadjes, varenbladuiteinden en grassen. Elk vel is uniek.
Gedrukt door Mourlot, Parijs 1960. Uitgegeven voor het album 'Mavena' met poëzie van zijn vriend Radovan Ivsic. Ondertekend in potlood. Nr 5/20 HC. De reguliere editie was 75 indrukken.
De uitgevers, Éditions Surréalistes, waren geïnteresseerd in het opnieuw oproepen van de vooroorlogse periode van surrealisme. Toen de willekeurige effecten van de bloemen in het speciaal gecreëerde papier aan Miro werden getoond, ontdekte hij dat ze de elementen van onderbewuste vormcreatie die zijn surrealistische werk uit de jaren dertig hadden doordrenkt wonderbaarlijk opnieuw stimuleerden.
Ref: Mourlot 270 (MA202) Cramer 61
Ingelijst: Nee
Jaartal: 1960
Medium: Lithografie
Gesigneerd: Gesigneerd
Oplage: 20HC
Aangeboden nummer: 12
Aangeboden door: JPierken
Gratis ophaling bij verkoper in: zwalm, België.