Mark Verstockt

Zonder titel

Hier aangeboden een prachtige zeefdruk uit 1990 door de hand van Mark Verstockt gesigneerd en genummerd. Marc Verstockt volgde de lessen aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Antwerpen, samen met Dan Van Severen. Ze werden aanhangers van het constructivisme. Hij verdiepte zich in de abstractie en de studie van de geometrische vormen. Hij zei hierover: Geometrie is voor mij secundair, het is de structuur die telt. Verstockt produceerde beeldhouwwerken, met als bekendste de monumentale sculptuur 'Signaal' in Sint-Niklaas. Hij experimenteerde met video en boekdrukkunst. In 1971 publiceerde hij 'This is not a book', een pop-upboek met geometrische vormen en een levensgrote poster. Verstockt was actief als grafisch ontwerper voor boekuitgaven, onder meer voor de Luikse Editions du Perron. Als theoreticus maakte Verstockt in 1982 naam met 'De Genesis van de vorm, van chaos tot geometrie', een diepgaande studie over de drie oervormen: de cirkel, het vierkant en de driehoek.