- Kavel 73 van 73
Handgesigneerd met roodkleurige viltstift door Andy Warhol op een echt biljet van 10.000 lire, uitgave 1984. Genummerd en met reliëf- en inktstempel © Andy Warhol. Hologram ‘verification of authenticity’ achterzijde. 13,3 x 7,0 cm. Met certificaat van 'The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts'. De Warhol Lire-bankbiljetten zijn zeldzamer dan de dollarbiljetten. Alle bankbiljetten waren in omloop, zoals de kunstenaar dat wilde. Andy Warhol verbleef 2 jaar in Italië bij Lucio Amelio, de kunsthandelaar van Andy Warhol, waar in die tijd ook de bankbiljetten werden aangemaakt. Beschrijving van de voorkant: veiligheidsachtergrond samengesteld uit guillochevormen met in het midden een voorstelling van een Volta-stapel. Rechts het portret van de natuurkundige en scheikundige Alessendro Volta (1745-1827). Het bankbiljetnummer wordt onderaan tweemaal in het zwart herhaald. In het midden links in blauw het zegel van de vier Maritieme Republieken (Amalfi, Genua, Pisa en Venetië). Beschrijving achterkant: een zicht op de Voltiano-tempel van Como op een achtergrond van guillochevormen.
Ingelijst: Nee
Jaartal: 1984
Gesigneerd: Gesigneerd
Aangeboden door: Cart
Nederland | 30€ |
Frankrijk | 30€ |
Europa | 45€ |
Wereldwijd | 100€ |