Walter Goossens

Zonder titel

Prachtige litho met de hand gesigneerd en genummerd. Walter Goossens is een Belgische kunstenaar die geboren is in 1943 te Lier. Hij is een schilder. Opleiding aan de Academie te Antwerpen o.l.v. F. Van Loock en K. De Roover, aan het Hoger Instituut te Antwerpen. Monumentaal, burlesk of sober, ironisch en soms surrealistisch spot hij met zichzelf en de wereld. Zijn tentoonstelling in 1974, ‘Het spiegelpaleis van de kermis’, bestond uit een reeks vervormde zelfportretten. Een ander thema dat vaak behandeld wordt is de angst voor de gemechaniseerde wereld in de vorm van dreigende technologische monsters. Uit de pers: ‘W.G. heeft lange tijd het zelfportret als onuitputtelijke inspiratiebron gebruikt, maar daarvan is hij nu flink afgeweken. Hij schildert niet voor de burger, maar manifesteert zich sterk en heftig in zijn kunst. Het is de dood, of beter de symbolen van de dood, die hem voor zijn tekeningen, papieren knipwerk, schilderijen ene draadsculpturen inspireren. Kruisen en kransen vormen de elementen waarmee W.G. zijn aangrijpende getuigenis opbouwt.’ (R.C.C., 1982) Stelde o.m. tentoon in de galerie De Zwarte Panter te Antwerpen in 1982. Werk aangekocht door de Staat in 1982/1983. Vermeld in BAS I,II en Twee eeuwen signaturen van Belgische kunstenaars

Free collection at the auctioneer in Aalst, België.

Belgium 15€
The Netherlands 35€
France Not known, to be defined
Europe Not known, to be defined
Worldwide Not known, to be defined