Gilbert De Cock

Geometrisch werk Gilbert Decock

Lithografie uit 1989 op handgeschept papier - Gilbert Decock Gesigneerd en genummerd. Perfecte staat. Abstract-Belgisch-constructivisme Gilbert Decock (1928-2007) was een Belgische kunstenaar, geboren in Knokke. Hij is bekend als schilder en graficus alsook als beeldhouwer en ontwerper van juwelen. Hij wordt geassocieerd met het constructivistische kunststroming in de jaren 1950-1960. Zijn werken bestonden voornamelijk uit circulaire en vierkante vormen, en hij maakte voornamelijk gebruik van twee kleuren: zwart en wit. Deze tegenstelling tussen cirkel-vierkant en zwart-wit weerspiegelde vergelijkbare tegenstellingen zoals mannelijk-vrouwelijk, dag-nacht en yin en yang. Hij volgde zijn opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Brugge tussen 1946 en 1948. Na zijn opleiding werkte Gilbert voor het familiebedrijf voordat hij een baan als decorateur kreeg in het Casino van Knokke. Hoewel dit werk hem niet in staat stelde om zijn kunst uit te drukken, bracht het hem onbewust in contact met de hedendaagse artistieke wereld. Hier ontmoette hij Robert Giron, destijds directeur van de Society of Fine Arts Exhibitions in Brussel, die zijn eerste individuele tentoonstelling mogelijk maakte. Decock ontwikkelde al snel een voorliefde voor elementaire vormen, die de basis zouden vormen voor al zijn werken. Hoewel zijn vroege schilderijen meer realistisch waren, met veel naakten en silhouetten van personages, vertoonden ze al een geometrische esthetiek. In de jaren vijftig ontwikkelde zich al snel een sterke neiging naar abstractie. Zijn eerste niet-figuratieve werken werden “composities” genoemd, met een kleuraanduiding en een volgnummer. Begin jaren zestig zette hij definitief de stap naar pure abstractie, een periode van groei en onderzoek voor de kunstenaar.

Brought to you by: Icock
Free collection by seller at : Etikhove , Belgium.

Belgium 15€
The Netherlands Not known, to be defined
France Not known, to be defined
Europe Not known, to be defined
Worldwide Not known, to be defined